Kazak oyuncu, kulübün Youtube kanalında yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ta olduğu için mutlu olduğunu belirtti.

"Transfer görüşmeleri biraz uzun sürdü ama benim için önemli olan şu an burada olmak. Beşiktaş forması giyeceğim için sevinçliyim."

Zaynutdinov, eski futbolcu Ronaldo Nazario'ya duyduğu hayranlığı dile getirdi.

"Çocukluğuma dair hatırlayabildiğim önemli anlardan bir tanesi 2002 Dünya Kupası. O dönemde Brezilya Milli Takımı'nı ve Ronaldo'yu izleme fırsatı bulmuştum. Hatta saçlarımı da aynı onun gibi kestirmiştim. Bugün futbol oynuyorsam bunu Brezilya ve Ronaldo'ya borçlu olduğumu söyleyebilirim."

"Alex'le fotoğraf çektirdim ve şimdi aynı takımdayız"

25 yaşındaki oyuncu, dört yıl önce Alex Oxlade-Chamberlain ile tanışmasını anlattı.

"Rostov'da oynarken İspanya'nın Marbella kentine kampa gitmiştik. Liverpool takımıyla aynı otelde kalıyorduk. Kiminle fotoğraf çektirebileceğimi düşünüyordum. Şansıma Alex'le fotoğraf çektirdim ve şimdi aynı takımdayız. Sanırım kader bizi bir araya getirdi."

Zaynutdinov, Türkiye'ye gelmeyi yeni bir meydan okuma olarak gördüm.

"Çok büyük bir kulübe geldim. Beşiktaş'ı Türkiye'nin en büyük kulübü olarak görüyorum. Bu formayla iyi bir futbol sergilemek ve tarihe geçmek istiyorum."

"Yusuf Yazıcı bana Beşiktaş'ın çok büyük bir kulüp olduğunu söyledi"

Kazak oyuncu, Beşiktaş'a transfer olmadan önce Yusuf Yazıcı ile konuştuğunu aktardı.

"Yusuf ile CSKA Moskova'da beraber oynamıştık. Bana Beşiktaş'ın büyük bir kulüp olduğunu ve burada mutlu olacağımı söyledi. Onun tavsiyelerini dinlediğim için mutluyum."

Zaynutdinov, çok yönlü bir oyuncu olması hakkında konuştu.

"Eski teknik direktörüm beni nerdeyse her pozisyonda oynattı ve hepsinde onun istediklerini yapmak konusunda başarılı oldum. En önemli şeylerden bir tanesi takım için çaba göstermem ve elimden geleni yapmam."

25 yaşındaki oyuncu, uyum sürecinin hızlı olacağını aktardı.

"Türkler ve Kazaklar, birbirlerine çok benziyorlar. Mesela bizim halkımız da çay içmeyi çok seviyor. Diller arasında da benzerlikler var. Dolayısıyla buraya adapte olmam çok uzun sürmeyecektir."

"Her zaman yüzde 100'ümü vermek için sahada olacağım"

Zaynutdinov, saha içinde çok çalışacağını söyledi.

"Her zaman yüzde 100'ümü vermek için sahada olacağım. Çok yönlü bir oyuncu olduğum için teknik direktörümüz beni nerede değerlendirmek isterse orada canla başla mücadele edeceğim."

Zaynutdinov, hedefleri ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Beşiktaş formasıyla şampiyon olmak istiyorum. Sonrasında da Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı amaçlıyorum. Taraftarlarımıza takım için elimden gelenin en iyisini yapacağımın ve bu arma için sonuna kadar savaşacağımın mesajını veriyorum."